Поцинкован профил UD 0.45 мм 3 м
Реф. №: ds10979
Поцинкован профил UD 0.45 мм 3 м
- ■
Стабилен поцинкован стоманен профил.
- ■
Дебелина на материала 0.45мм.
- ■
Стандартна дължина три метра.
- ■
Идеален за сухо строителство.
- ■
Цена за линеен метър.
Поцинкован профил UD – 0.45 мм, 3 м за сухо строителство
Поцинкованият профил UD е основен крепежен елемент, предназначен за прецизно изграждане на конструкции в сухото строителство. С дебелина от 0.45 мм и стандартна дължина от 3 метра, този профил служи като периферна рамка при монтаж на окачени тавани и предстенни облицовки. Изработен от поцинкована стомана, той гарантира висока устойчивост на корозия и механична стабилност. Профилът UD е проектиран да поема натоварването на конструкцията, като осигурява точно нивелиране и здраво фиксиране на гипсовите плоскости към стените и таваните.
Технически характеристики и параметри
Моделът предлага следните технически показатели, упоменати в спецификацията:
- Тип профил: UD
- Дебелина: 0.45 мм
- Дължина на профил: 3 м
- Материал: Поцинкована стомана
- Цена: Обявената цена е за метър
Предимства и функционални възможности
Профилът UD е незаменим за постигане на професионални резултати при работа с гипсокартон:
- Широко приложение: Използва се за опорни конструкции на неносещи стени, стенни и тавански облицовки, както и за преградни стени от гипсови плоскости.
- Лесен монтаж: Профилът се фиксира бързо към основата, служейки за водач на основните CD профили в системите за сухо строителство.
- Дълготрайност: Висококачественото поцинковане предпазва метала от влага, осигурявайки дълъг експлоатационен живот на цялата конструкция.
- Логистична ефективност: За мащабни обекти профилите се предлагат в пачки от 384 броя с обща дължина 1152 линейни метра.
Монтаж и съвети за съхранение
Профилите UD се монтират по периметъра на помещението (под, таван или стени) с помощта на дюбели и винтове. При монтаж на окачени тавани, те задават нивото на конструкцията. Рязането се извършва лесно с ножица за ламарина, което позволява прецизно напасване в ъглите. За оптимални резултати се препоръчва използването на уплътнителна лента между профила и основата за по-добра звукоизолация. Съхранявайте профилите на сухо място, за да запазите защитните им свойства до момента на тяхното инсталиране.
*Посочената цена за продукта е валидна само при пазаруване онлайн. Възможно е да има несъответствие с цените и количествата на продукта в различните търговски обекти на строителен магазин ДИ ЕС ХОУМ.
