Logo

Тонираща боя пигментна - червена- НИНАХИМ-200 мл.

Реф. №: ds31648

(0)

Тонираща боя пигментна - червена- НИНАХИМ-200 мл.

1.48 € | 2.89 лв.
Доставка с куриер
Вземи безплатно от магазин

Тонираща боя пигментна червена

Представяме ви Тонираща боя Пигментна – Червена от НИНАХИМ в удобна разфасовка от 200 мл – висококачествен пигмент, който ви позволява да внесете енергия, топлина и наситеност във вашия интериор. Този продукт е с двойна функционалност: идеален е за оцветяване на вододисперсионни бои, но е подходящ и за самостоятелно декоративно нанасяне. Червеният цвят е част от богатата цветова гама на НИНАХИМ.

Двойно приложение и богатство на цвета

Основната цел на тази боя е за тониране на вододисперсионни бои за вътрешно боядисване. Червеният пигмент ви дава възможност да създавате широк спектър от топли и ярки нюанси, от нежни розови до дълбоки керемидени тонове. Тя е подходяща и за самостоятелна употреба, като директно нанесена, създава плътно и впечатляващо червено покритие, идеално за акцентни стени или декоративни елементи.

Универсално нанасяне и съвместими основи

Тониращата боя може да се нанася върху различни видове вътрешни основи, което я прави универсален избор за интериорни проекти. Подходящите повърхности включват:

  • Стени, покрити с мазилка и шпакловка.

  • Тапети, предназначени за боядисване.

  • Гипсокартон.

  • Бетон и други минерални основи.

Продуктът има добро поведение при съхранениене образува плътна утайка, което гарантира, че пигментът остава хомогенен и лесен за разбъркване, дори след по-дълъг период. Боята е част от богата цветова гама от 12 цвята по каталог на НИНАХИМ.

Начин на работа и полагане

Преди употреба е важно Тониращата Пигментна Боя да се разбърка добре. При тониране, тя се прибавя на порции към основната боя, докато се постигне желаната наситеност на цвета. При самостоятелна употреба, нанасянето става с четка, валяк или шприц пистолет. Препоръчва се нанасяне в два слоя, като след всеки слой е необходимо да се изчака около 2–3 часа за изсъхване, в зависимост от атмосферните условия. Ако е необходимо да се коригира вискозитетът, боята може да се разрежда с вода до 2%.

За да се осигури правилното сцепление и съхнене, трябва да се работи при температура на околната среда над +5°С.

Технически спецификации

Основните данни за Тонираща боя Пигментна – Червена:

  • Вид продукт: Тонираща пигментна боя

  • Производител: НИНАХИМ

  • Цвят: Червен

  • Разфасовка: 200 мл

  • Предназначение: Тониране на вододисперсионни бои и самостоятелно боядисване

  • Разходна норма: 90–130 мл/m2

  • Разреждане: С вода до 2% (при самостоятелна употреба)

  • Време за съхнене между слоеве: 2–3 часа

  • Нанасяне: Четка, валяк, шприц пистолет

  • Работна температура: Над +5°С

Тонираща боя пигментна - червена- НИНАХИМ-200 мл.

Тонираща боя пигментна - червена- НИНАХИМ-200 мл.

1.48 € | 2.89 лв.
Тонираща боя пигментна - червена- НИНАХИМ-200 мл. ➤ на топ цена ➤ dshome.bg