Дюбел универсален 10х50мм DIN 60100 ALLFA
Реф. №: ds48663
Дюбел универсален 10х50мм DIN 60100 ALLFA
- ■
Универсален дюбел без периферия
- ■
Размер (мм): 10х50мм
- ■
Приложение: Универсален
- ■
Стандарт: DIN 60100
Универсално анкериране с дюбел без периферия 10х50мм
За сериозни монтажни задачи, изискващи голяма стабилност и здравина, универсалният дюбел без периферия с размер 10х50 мм е надеждно инженерно решение. Произведен в съответствие със строгия стандарт DIN 60100, този крепежен елемент е проектиран за работа в широк спектър от основи. Липсата на ограничителна яка позволява преходен монтаж (директно през закрепвания детайл) и дава възможност дюбелът да бъде вкаран по-дълбоко под нивото на мазилката за максимално сцепление с носещата конструкция.
Технологични предимства и защита на повърхностите
Дюбелът разполага с интегрирана стоп функция срещу превъртане. Чрез специфичната геометрия на корпуса и разположените по него ребра, елементът се фиксира неподвижно в пробития отвор още в момента на поставяне. Това гарантира, че при навиване на винта дюбелът няма да започне да се върти около оста си, което е често срещан проблем при работа в по-ронливи материали или кухи тухли.
Важен конструктивен елемент е неразширяемият ръб на дюбела. Тази функция е проектирана да предпазва фините финишни слоеве на стената. Тъй като горната част на тялото не се разширява при първоначалното натягане на винта, се предотвратява предаването на напрежение към повърхността. Това е от критично значение при монтаж върху керамични плочки, гипсова шпакловка или фина мазилка, тъй като елиминира риска от напукване или отчупване.
Приложение и технически характеристики
Размерът 10х50 мм е подходящ за средно тежки натоварвания и е масово предпочитан за закрепване на стенни шкафове, малки бойлери (при подходяща основа), тежки рафтове и метални конзоли.
- Размери: 10 мм диаметър х 50 мм дължина.
- Стандарт: Съответствие с DIN 60100 за гарантирано качество.
- Материал: Висококачествен полиамид (найлон), устойчив на стареене, корозия и температурни амплитуди.
- Подходящи основи: Бетон, естествен камък, плътна тухла, тухла с кухини и газобетон.
- Съвместимост: Проектиран за работа с винтове за дърво, талашит или шестостенни винтове с диаметър 6.0 – 8.0 мм.
- Окомплектовка: Цена за 1 брой.
Насоки за правилен монтаж
За постигане на оптимална носимоспособност, пробийте отвор със свредло за бетон или зидария с диаметър 10 мм. Дълбочината на отвора трябва да бъде поне 60-65 мм, за да осигурите място за праха и пълното разширяване на върха на винта. Почистете отвора внимателно преди вкарване на дюбела. Изберете винт, чиято дължина е сбор от дължината на дюбела (50 мм) и дебелината на предмета, който фиксирате.
*Посочената цена за продукта e валидна само при пазаруване онлайн. Възможно е да има несъответствие с цените и количествата на продукта в различните търговски обекти на строителен магазин ДИ ЕС ХОУМ.

