Aqua лазурен лак Леко се употребява за защита и декорация на дървени повърхности (боядисване на дърво-дограма, градинска мебел, парапети, дървени къщи, огради, стрехи).
Лакът се характеризира с оптимална защита на дървесината срещу вредното действие на UV лъчи и видимата светлина, чрез оптимална комбинация от модерни свето-стабилизатори, продължително запазване на цвета, продължително запазване на еластичността на покритието, също така способства запазването на целостта на покритието без напукване и отлющване при големи температурни разлики и при промени на размерите на детайлите, вследствие промяната на влажността на дървото при експлоатацията на изделията на открито през различните сезони. лакът се нанася с четка, валяк или пистолет.
Предназначение:
- Ново боядисване и възстановяване;
- Като основно (импрегнация), междинно и горно покритие;
- Външно и вътрешно боядисване на дърво - дограма, градинска мебел, парапети, дървени къщи, огради, стрехи.
С препарата се работи се при температура над 5°С. При лакиране на дървени къщи - огради, стрехи и др. едроплощни детайли, изложени на атмосферни влияния и при високи изисквания към покритията, за лакиране на външна дограма, градинска мебел, парапети и др.
За грундиране/импрегниране с един слой лазурен лак се разрежда 1:1 с вода. При надлакиране с 1-2 слоя неразреден лазурен лак, в зависимост от желания ефект.
Подходящи основи за обработка с лака са небоядисани и нелакирани дървени повърхности, а неподходящи основи за обработка са стари силикатни основи, лакирани и боядисани дървени повърхности, метални повърхности, пластмаси.
При подготовка на основата повърхностите трябва да бъдат здрави и чисти от прах и мазнини. Остатъците от дървесна смола се почистват механически и с подходящи разтворители. При необходимост, повърхностите се почистват предварително от мъхове, плесени и водорасли – механически и/или с подходящи препарати.
Свойства:
- Oбразува филм с висока еластичност;
- Много висока атмосфероустойчивост;
- Отлично сцепление с основата;
- Лакираните повърхности имат добра устойчивост срещу слепване при притискане на топло.
- Добро поведение при съхранение - не образува сбита утайка, не променя вискозитета си във времето;
- Отлична разливност и наслояване;
- Слаба миризма.
- Плътност: мин. 1,03 кг/л
- Съдържание на нелетливи вещества при 125°С/1 h: мин 29 %
- рН стойност: мин 8,0
- Външен вид на филма: Копринен гланц
- Разход: При импрегниране (1:1 с вода) - 50 -70 мл/мв.м за един слой;
- Разход: Като горно покритие (неразреден) – 90-120 мл/кв.м за един слой.
- Съхнене: (23°С, 65% H.R.) Въздушно.
- Сухо на пипане: 30 мин;
- Нанасяне на втори слой: 1-2 часа (след изсъхване на първия слой);
- Пълно изсъхване – до 24 часа.
- Опаковка: Пластмасови опаковки с вместимост 650 мл.
- Температура на съхранение – над 5°С. Да се пази от замръзване. Да се съхранява в оригинални, добре затворени опаковки в закрити и сухи складови помещения, далече от пряка слънчева светлина и нагревателни уреди!
- Срок на съхранение: 36 месеца от датата на производство във фабрично затворена опаковка.
- Разредител: Вода.
- Почистване на инструментите: С вода преди засъхване.
- Цвят
- Червен
- Разфасовка
- 0.65 л